Jak długo utrzymują się włosy po przedłużaniu?

Jak długo utrzymują się włosy po przedłużaniu?

Przedłużanie włosów to sposób na szybkie i wygodne nadanie fryzurze długości i objętości. Dzięki profesjonalnemu przedłużaniu włosów możemy przejść od krótkiej stylizacji do długiej bez uciążliwego zapuszczania włosów i fryzur pośrednich wymuszonych ich stopniowym wzrostem. Planując metamorfozę fryzury wiele kobiet zastanawia się, jak długo utrzymuje się efekt przedłużenia i po jakim czasie doczepione włosy trzeba będzie zdjąć. Na te i inne pytania dotyczące przedłużania włosów odpowiadamy poniżej.

Na czym polega przedłużanie włosów?

Zabieg przedłużania włosów polega na połączeniu naturalnych włosów z włosami doczepianymi. Doczepy mogą być wykonane z włosów syntetycznych lub naturalnych. Te drugie są odpowiednio droższe, ale zapewniają znacznie większą swobodę pod względem codziennej stylizacji.

Zależnie od wybranej metody przedłużania spoiwem łączącym włosy naturalne i doczepy mogą być:

  • taśmy silikonowe (metoda kanapkowa),
  • keratynowe zgrzewy (metoda keratynowa)
  •  niewielkie obrączki (metoda na ringi),
  • klipsy (metoda typu clip in).

To jak długo utrzyma się efekt zabiegu zależy od kliku czynników. Do najważniejszych zaliczamy:

  • metodę,
  • jakość doczepianych włosów,
  • nawyki związane z pielęgnacją włosów po zabiegu,
  • styl życia.

Przedłużanie włosów: Jak długo będę się cieszyć wymarzoną fryzurą?

Przedłużanie włosów to zabieg stosowany zarówno w celu uzyskania krótkotrwałego efektu (np. stylizacji na przyjęcie okolicznościowe), jak i efektu długotrwałego. Do trwałych metod przedłużania włosów zaliczamy:
 metodę kanapkową,
 metodę keratynową,
 metodę na ringi.
Przy odpowiedniej pielęgnacji i sprzyjającym trybie życia efekt przedłużania włosów każdą z tych metod utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Należy przy tym pamiętać, że w celu zachowania naturalnego efektu konieczne będą wizyty w salonie fryzjerskim w Warszawie. Średnio raz na 5 do 7 tygodni stylista będzie musiał podciągnąć dopinki, które wraz ze wzrostem naturalnych włosów ulegają obniżeniu obnażając spoiwo i utrudniając ułożenie fryzury.

Duże znaczenie dla trwałości efektu przedłużania ma jakość dopinek. Najlepsze efekty uzyskujemy wybierając naturalne włosy słowiańskie. Ich struktura jest tożsama z naturalnymi włosami Polek, a codzienna pielęgnacja w niczym nie różni się od sposobu, w jaki pielęgnujesz swoje włosy. Dodatkowym atutem przedłużania przy pomocy naturalnych włosów jest wspomniana wcześniej swoboda ich stylizacji. Zależnie od wybranej fryzury czy okazji doczepy naturalne możesz modelować przy pomocy suszarki, lokówki oraz prostownicy. Możesz je również farbować. Farbowanie włosów odczepianych polecamy powierzyć wykwalifikowanemu fryzjerowi. Zadba on o to, żeby ich odcień współgrał z kolorem Twoich włosów, a doczepy prezentowały się naturalnie.