Fryzjerskie trendy 2022

Fryzjerskie Trendy 2022

Co nowego w cięciach, koloryzacji i pielęgnacji?

Dbałość o styl i kondycję naszych włosów podobnie jak moda, ewoluuje i wykonywane metamorfozy włosów podlegają nowym trendom. Co przyniesie nam sezon 2022 spytaliśmy warszawskich fryzjerów z Hair Republic Warsaw / Powiśle.

Bartosz Szumiński – Fryzjer.

Według Bartka Szumińskiego, wśród trendów na drugą połowę 2022 roku utrzymają się wszelkie wersje strzyżenia „typu mullet”, zarówno w wersjach damskich jak i męskich w ich różnych długościach. Jeśli chodzi o typowe strzyżenia męskie modne będą tzw. „middle part”, czyli powrót do przedziałka pośrodku głowy i dłuższej grzywki dopasowanej indywidualnie pod względem kształtu twarzy i porostu włosów. „Każda w wymienionych typów fryzur może posiadać mocniejsze detale, w nieco rokowym stylu. Jeżeli chodzi o przedłużanie włosów lub zagęszczanie włosów coraz częściej pojawiają się ich bardziej ekstrawaganckie formy i długości, co jakiś czas temu zapoczątkowali fryzjerzy gwiazd. Do łask wrócą także zwiewne, delitatne grzywki, np. grzywka kurtynowa oraz mocniejsze cięcia grzywek z mocniej poszarpanymi końcami, czyli tzw. ”bottleneck” – dodaje Bartek Szumiński fryzjer z Hair Republic Warsaw / Powiśle.

W trendach koloryzacji wygrywają u Bartka jak na fryzjera jednego z najlepszych salonów fryzjerskich Warszawy przystało, mocne, wyraziste blondy, choć uwielbia on wykonywać u swoich klientek także trendy w tym sezonie delikatne naturalne refleksy, czy ich przeciwstawność, czyli intensywne kolory wykonywane na różnych długościach włosów, w tym przyciętych dosłownie na kilka milimetrów. Dla mniej odważnych Bartek poleca rozjaśnione przody, czyli tzw. „front blond” lub wykonanie „refleksów z wolnej ręki”, które zapewniają mega naturalny look. „Świetną alternatywą dla blondów będą natomiast przygaszone rudości, w różnych odcieniach, nawet w połączeniach z naturalnymi odcieniami brązu” – wyjaśnia fryzjer Bartek Szumiński.

Nie tylko latem, ale także podczas naszych całorocznych wakacyjnych wojarzy należy dbać o odpowiednie nawilżenie i zabezpieczenie włosów przed słońcem oraz wodą morską lub kąpielami w basenie. Kosmetyki z hialuronem, pantenolem i filtrami to podstawa. „Po urlopie podczas wizyty w salonie warto poświęcić dodatkowe 10 minut na wykonanie hitu tego sezonu od Kevin Murphy czyli K18, odbudowującego wewnętrzną strukturę włosów i kontynuować tą pielęgnację w domu” – wyjaśnia Bartek Szumiński fryzjer z Hair Republic Warsaw / Powiśle.

Michał Urbaniak – Fryzjer.

Krótkie włosy to według Michała Urbaniaka, założyciela i fryzjera Hair Republic Warsaw / Powiśle hit tego sezonu, który w wielu przypadkach sprawdza się jako metaforfoza włosów i wizerunku. Współczesna fryzura ma wręcz nadawać życiu nowego tempa. Motywem przewodnim jest po pierwsze wygoda. Przypomnijmy, że to Antoni Cieplikowski wyzwolił kobiety od ciężkich, długich włosów, a my obecnie pracujący najlepsi fryzjerzy dodajemy im tylko dynamiki. Po drugie 2022 rok to czas odwagi i współczesna fryzura ma dodawać kobiecie (i mężczyźnie) właśnie pewności siebie i wspomnianej odwagi na wielu płaszczyznach życia. Po trzecie, trendy fryzura 2022 roku służy do akcentowania kobiecości, a u odważnych mężczyzn dochodzi do zatarcia granicy pomiędzy damską a męską fryzurą – nawet w świecie zawodowego sportu obserwujemy ten trend. Znane kobiety i fryzjerzy celebrytów, którzy są dla mnie inspiracją tego sezonu lansują krótkie włosy, chociażby u Tildy Swinton, Kasi Zielińskiej czy Danuty Stenki. Najlepsze salony fryzjerskie w Warszawie inicjują coraz więcej odważniejszej mody fryzjerskiej, którą możemy potem podziwiać jako fryzury i koloryzacje noszone z dumą na ulicach miasta.

„W koloryzacji zgodnie z trendem wskazanym przez fryzjerów gwiazd będzie dominował mono-kolor. Kolorami sezonu bedą głęboka czekolada i kolory natury, liści, jesieni oraz naturalnego słowiańskiego blondu. Oczywiście każda kobieta i każdy mężczyzna może zdecydować się na globalną metamorfozę, która nasi najlepsi styliści i fryzjerzy na warszawskim Powiślu zawsze przeprowadzą zgodnie z ideą długofalowego dbania o kondycję włosów” – wyjaśnia fryzjer Michał Urbaniak.

„Jeżeli chodzi o pielęgnację, staje się ona coraz bardziej świadoma i taka, która nie obciąża włosów. Poza tym współczesna pielęgnacja włosów musi być szybka – to znaczy nie czasochłonna – dlatego hitem sezonu będą odżywki bez spłukiwania. Pamietajmy, że zasady doboru szamponu do skóry głowy a dalszej pięlęgnacji do włosów i w tym sezonie pozostaje aktualna i polecają ją z pewnością wszyscy najlepsi fryzjerzy warszawy” – dodaje Michał Urbaniak fryzjer z Hair Republic Warsaw / Powiśle.

Ewelina Chmiel – Fryzjer.

Trendem wskazywanym przez fryzjera Ewelinę Chmiel w koloryzacji włosów jest naturalny efekt ich rozświetlenia. W przypadku koloryzacji wykonywanej na naturalnej bazie w przypadku brunetek chętnie proponuje ona swoim klientkom modne refleksy w odcieniach czekolady lub beżu, które pozwalają osiągnąć trójwymiarowe efekty koloryzacji i dodają fryzurze lekkości. Tak jak inni najlepsi styliści fryzur w warszawie w przypadku blondu Ewelina odchodzi od globalnych koloryzacji i stawia na rozświetlenie twarzy techniką, którą dobiera do każdej klientki indywidualnie do jej potrzeb. „Jeśli chodzi o modne kolory są to odcienie blondu beżowego i lekko ciepłego. Staram się odchodzić od chłodnych odcieni blondu i stawiam na naturalne efekty. Dla odważniejszych klientek chętnie proponuję w tym sezonie również cieplejsze odcienie np. pastelowe odcienie rudości” – wyjaśnia fryzjer Ewelina Chmiel.

„Ten sezon to także proste geometryczne strzyżenia np. do linii żuchwy lub ramion, które tworzą piękną objętość, zwłaszcza przy włosach cienkich. Taka forma strzyżenia sprawia, że włosy od
razu wyglądają na zdrowsze i gęstsze. Jeżeli chodzi o przedłużanie włosów i zagęszczanie włosów warszawskie ekskluzywne salony fryzjerskie na szczęście wypośrodkowują wykonanie usługi i coraz częściej wygląda ona coraz naturalniej, osobiście nie jestem fanką mocnego przedłużania włosów i warszawski rynek na szczęście także coraz częściej zgadza się z moją opinią” – przyznaje fryzjer Ewelina Chmiel.

Wracając do kwestii strzyżeń – dla klientek, które nie czują się dobrze w prostych liniach proponuje wciąż modne cięcie typu bob i np. uzyskuję efekt delikatnego wydłużenia linii włosów w kierunku żuchwy co sprawia że twarz wygląda na smuklejszą, takich trików jest oczywiście o wiele więcej i najlepsze salony fryzjerskie nie tylko z warszawy znają ich jako doświadczeni styliści włosów całe mnóstwo ” – dodaje fryzjer Ewelina Chmiel.

„Dbanie o włosy nigdy nie wychodzi z mody. Dla mnie podstawą każdej pięlęgnacji jest bardzo dobre nawilżenie włosów. Za pomocą odpowiedniej i dobranej indywidualnej pielęgnacji domowej oraz coraz częściej wykonywanej dodatkowej pielęgnacji w salonie, która pozwala zaoszczędzić czas i uzyskać spektakularne efekty, wówczas każda metamorfoza włosów na co dzień wyglądać będzie tak jak powinna, czyli po prostu spektakularnie” – wyjaśnia fryzjer Ewelina Chmiel z Hair Republic Warsaw / Powiśle.