Fryzury na co dzień – szybkie i proste

Fryzury na co dzień – szybkie i proste

Marzysz o szybkiej i prostej do ułożenia fryzurze, która będzie się świetnie prezentować w każdej sytuacji? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie. Przygotowaliśmy krótki poradnik z praktycznymi, wygodnymi i jednocześnie eleganckimi uczesaniami, które wykonasz w zaledwie kilka minut.

 

 

 

 

Jeśli masz to szczęście, że Twoje włosy są gęste i pięknie się układają zadbaj o ich dobre cięcie. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu na codziennym modelowaniu fryzury, która ułoży się praktycznie sama. Odpowiednio wykonane strzyżenie ułatwia modelowanie włosów, nadaje fryzurze objętości i podkreśla jej naturalne piękno. Jeśli Twoje włosy są niesforne i wolisz je upiąć, do wyboru masz kilka atrakcyjnych fryzur.

Czym charakteryzuje się fryzura na co dzień?

Fryzura na co dzień może być luźniejsza i mniej oficjalna. To uczesanie, które doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale również podczas spotkania w gronie znajomych, spaceru, czy zakupów.

Do najpopularniejszych fryzur na co dzień zaliczamy różne formy koków, warkoczy i kucyków. W przypadku włosów rozpuszczonych akcesorium, które doda fryzurze sznytu jest opaska. Sięgając po codzienne fryzury warto skupić się na naturalnym charakterze włosa i go celebrować. W ten sposób oszczędza się nie tylko sporo czasu, ale i poprawia kondycję włosów, które nie są codziennie narażane na kontakt z lokówką, prostownicą czy całą gamą preparatów do stylizacji i utrwalania fryzur. Jeśli masz włosy kręcone lub falowane, nie prostuj ich. Zamiast tego zepnij w luźny kok np. messy bun. Messy bun to niezwykle kobieca fryzura, która zależnie od stroju może być zwyczajnym codziennym upięciem lub seksowną fryzurą na randkę.

Ciekawą alternatywą jest warkoczy dobierany. To fryzura, która doskonale sprawdza się podczas różnych codziennych aktywności – od treningu, przez pracę, aż po spotkania z przyjaciółmi. Zależnie od preferencji warkocz możesz zapleść ciasno lub przeciwnie, celowo rozciągnąć nadając mu nieco niesfornego charakteru. Warkocz francuski świetnie sprawdza się z wieloma stylizacjami.

A co z włosami półdługimi? Jak je szybko i prosto uczesać?

Włosy średniej długości potrafią być niesforne. Wie to każda kobieta, która zdecydowała się na skrócenie dłuższej fryzury lub zapuszcza włosy po krótkim ścięciu. W przypadku, w którym nie możemy okiełznać wszystkich kosmyków jednym kokiem lub warkoczem alternatywą jest podzielenie głowy na sekcje i stworzenie symetrycznych upięć lub wykonanie upięcia tylko na czubku głowy. Do wyboru mamy „uszy misia”. Fryzura znana i lubiana przez wszystkich fanów piosenki „River”. To bardzo domowe, urocze i dziewczęce upięcie. Doskonale sprawdzi się w nieformalnych sytuacjach. Bardziej oficjalny będzie natomiast podwójny kucyk.

Podwójny kucyk wykonujemy przez podzielenie włosów na dwie sekcje – góra i dół. Górną część wiążemy w kucyk, a następnie tak samo postępujemy z dolną częścią. Kiedy oba kucyki są już gotowe łączymy je ze sobą tak, aby stworzyły jedno wiązanie. Otrzymany kucyk sprawi wrażenie dłuższego i gęstszego niż tradycyjny kok. Zapoznaj się także z ofertą naszego salonu fryzjerskiego w Warszawie!