Jak wybrać dobrego fryzjera?

Jak wybrać dobrego fryzjera?

Dobry fryzjer, czyli jaki? Tak naprawdę trudno to określić, gdyż każdy z nas ma nieco inny gust, inne wymagania i oczekiwania względem fryzury, a także wymaga innych zabiegów na włosach, aby uzyskać pożądany efekt. Nie ma więc jednego, idealnego miejsca, które będzie pasowało wszystkim. Istnieje jednak kilka wyznaczników, które świadczą o tym, że warto zaufać danemu fryzjerowi.

Sprawdź social media i portfolio

W erze internetu masz dostęp do niekończącej się liczby recenzji fryzjerów. Nie bój się sięgać po nie! Przeczytaj opinie innych klientów, zobacz, jakie opinie krążą na temat konkretnego salonu czy fryzjera. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie salon prowadzi swoje social media i wrzuca relacje zdjęciowe z przeprowadzonych metamorfoz. Sprawdź, czy styl i umiejętności danego fryzjer odpowiadają twoim oczekiwaniom. Zdjęcia zadowolonych klientów to najlepsza rekomendacja, że jest to dobry fryzjer. A może przy okazji znajdziesz inspiracje na swoją przyszłą fryzurę? 

Zapytaj znajomych

Nie ma nic lepszego niż opinia od zaufanego przyjaciela. Tymbardziej, że Twoi najbliżsi doskonale Cię znają, a także zdają sobie sprawę z Twoich oczekiwań i potrzeb, więc doradzą Ci lepiej niż internetowe rekomendacje.

Zbadaj swoje potrzeby

W sumie to od tego właśnie punktu należy zacząć całe poszukiwania. Fryzjerstwo to bardzo rozległa dziedzina, dlatego większość fachowców specjalizuje się w konkretnych jego odłamach. W zależności od tego czy poszukujesz stylisty, który dobierze fryzurę pasującą do Twojej twarzy czy też osoby, która zadba o prawidłową pielęgnację Twoich włosów, możesz uzyskać zupełnie inne polecenia i rekomendacje. Niektórzy fryzjerzy specjalizują się w blondach, a inni jeszcze zajmują się głównie kręconymi włosami. Musisz więc przede wszystkim określić swoje oczekiwania i zastanowić się czego tak naprawdę szukasz.

Sprawdź ceny, ale nie daj się oszukać

Oczywiście, cena ma znaczenie. Ale pamiętaj, że czasami wysoka cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością. Zanim zdecydujesz się na fryzjera, porównaj ceny i usługi oferowane przez różne salony. Upewnij się, że wiesz, za co płacisz, i że jesteś gotowy na tę inwestycję. Ale nie bierz pod uwagę tylko najtańszej opcji – czasami warto zapłacić trochę więcej za pewność, że wyjdziesz z salonu z uśmiechem na twarzy.

Zaufaj swojej intuicji

Choć ten punkt może wydać Ci się dziwny, to tak naprawdę nie przekonasz się czy dany fryzjer odpowiada Twoim oczekiwaniom, dopóki nie przekonasz się na własnych włosach. Oczywiście możesz wcześniej sprawdzić opinie i przeanalizować swoje potrzeby, jednak ostatecznie musisz odważyć się i postawić na jeden, konkretny wybór. Odrobina wiary we własną intuicję nie zaszkodzi w tej kwestii.

Pamiętaj, że znalezienie idealnego fryzjera może zająć trochę czasu i kosztować nieco wysiłku, ale finalnie zawsze się opłaca. Gdy już znajdziesz tę jedyną osobę, która potrafi doprowadzić twoje włosy do perfekcji, będziesz wdzięczny sobie za poświęcony wysiłek.